Pięć bramek na Carrow Road, błysk Abrahama, Chelsea lepsza od Norwich!

24.08.2019, 15:26 salonnier
W meczu 3. kolejki Premier League Chelsea pokonała Norwich 2:3 i tym samym odniosła pierwsze zwycięstwo pod wodzą Franka Lamparda. Dwie bramki na Carrow Road strzelił Tammy Abraham, a jedną Mason Mount.

Na pierwszą bramkę przyszło nam czekać zaledwie trzy minuty. Christian Pulisic bardzo dobrze uruchomił na prawej stronie Cesara Azpilicuetę, ten posłał dobre podanie w pole karne, a największą czujnością wykazał się Tammy Abraham, który mocnym płaskim strzałem pokonał bramkarza Norwich.

Z prowadzenia The Blues cieszyli się raptem trzy minuty. Kanarki błyskawicznie odpowiedziały na trafienie przyjezdnych. Po dynamicznej akcji Teemu Pukki zagrał do Todda Cantwella, który z najbliższej odległości pokonał Kepę Arrizabalagę.

W kolejnych minutach Chelsea miała niewielką przewagę, ale tempo gry nie było zbyt wysokie. Podopieczni Franka Lampard zdołali jednak odzyskać prowadzenie. W 17. minucie Christian Pulisic zagrał dobre krótki podanie do Masona Mounta, którą dynamicznie wbiegł w pole karne, minął rywala i pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce.

Kilka minut później Niebiescy mogli powiększyć prowadzenie. Po krótko rozegranym rzucie rożnym Andreas Christensen zdołał ograć rywala i oddał dobry strzał głową, ale znakomitą interwencją jedną ręką popisał się Tim Krul.

W kolejnych minutach Chelsea tworzyła kolejne dobre okazje, ale gospodarze po raz drugi zdołali doprowadzić do wyrównania. Teemu Pukki otrzymał dobre podanie z linii pomocy i po jego strzale piłka wpadła do bramki Kepy Arrizabalagi.

W końcówce pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się stworzyć klarownej okazji. Na przerwę piłkarze schodzili przy remisie 2:2.

Po zmianie stron obraz gry nieco się zmienił. Chelsea zdecydowanie częściej utrzymywała się przy piłce i starannie budowała ataki pozycyjne. Dobre okazje do strzelenia bramki mieli Christian Pulisic i Emerson Palmieri, ale nie zdołali ich wykorzystać.

Po nieco ponad godzinie gry podopieczni Franka Lamparda dopięli swego i ponownie wyszli na prowadzenie. Mateo Kovacic zagrał dobre podanie z głębi pola do Tammy'ego Abrahama, a ten oddał precyzyjny strzał zza pola karnego, który znalazł drogę do bramki rywali.

Kilka minut później Kanarki stanęły przed szansą na doprowadzenie do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego jeden z zawodników gospodarzy oddał strzał, który zatrzymał się na poprzeczce bramki Kepy Arrizabalagi.

W następnych minutach obejrzeliśmy kilka ciekawych akcji Chelsea pod bramką Norwich. Bliscy wpisania się na listę strzelców byli Ross Barkley i Christian Pulisic. Podopieczni Franka Lamparda mieli optyczną przewagę, ale gospodarze nie pozostawali dłużni i również tworzyli sobie ciekawe akcje.

W końcówce spotkania obie drużyny starały się poprawić swój stan bramkowy, ale ostatecznie wynik nie uległ zmianie i Chelsea pokonała Norwich 2:3 odnoszący tym samym swoje pierwsze zwycięstwo pod wodzą Franka Lamparda.

Norwich City 2:3 Chelsea (2:2). Bramki: Cantwell 6', Pukki 30' – Abraham 3', 68', Mount 17'

Norwich City: Krul; Aarons, Hanley (c), Godfrey, Lewis; Trybull (Vrancic 81'), Leitner (McLean 81'), Buendia, Stiepermann (Srbeny 81'), Cantwell; Pukki

Chelsea: Arrizabalaga; Azpilicueta (c), Christensen, Zouma, Emerson; Kovacic, Jorginho; Mount (Marcos Alonso 90'), Barkley, Pulisic (Willian 84'); Abraham (Giroud 74')
źródło: własne