Nie tak to miało wyglądać. Niekonsekwentna Chelsea remisuje z Leicester

18.08.2019, 19:22 salonnier
W meczu 2. kolejki Premier League Chelsea zremisowała z Leicester City 1:1. The Blues bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie, szybko wyszli na prowadzenie, ale wraz z upływem czasu ich gra wyglądała coraz gorzej i Lisy zdołały doprowadzić do wyrównania.

Niesiona dopingiem Chelsea bardzo dobrze rozpoczęła to spotkanie i już w pierwszej minucie mogła objąć prowadzenie. Strzał Pedro trafił jednak jedynie w boczną siatkę. Już w następnej minucie groźny strzał oddał Mason Mount, ale Kasper Schmeichel zdołał złapać piłkę.

Na pierwszą bramkę czekaliśmy do siódmej minuty. Wilfried Ndidi niefrasobliwie wyprowadzał piłkę spod własnego pola karnego, co wykorzystał Mason Mount. Anglik odebrał rywalowi futbolówkę i płaskim strzałem pokonał bramkarza rywali.

W kolejnych minutach The Blues nieco zwolnili tempo gry, ale nadal tworzyli sobie dogodne okazje do strzelenia kolejnej bramki. Dobry strzał głową oddał Mount, a uderzenie N'Golo Kante odbiło się od nogi obrońcy Lisów i o centymetry minęło słupek.

Przyjezdni starali się zaskoczyć Niebieskich, ale ci grali bardzo pewnie w defensywie i udanie strzegli dostępu do własnej bramki. Taki obraz gry utrzymywał się do przerwy, na którą Chelsea schodziła przy skromnym prowadzeniu.

Po zmianie stron Lisy odważnie ruszyły do ataku i stworzyły sobie kilka naprawdę groźnych okazji. Chelsea nie wyglądała już tak imponująco jak na początku spotkania, ale starała się utrzymywać kontrolę.

Wraz z upływem minut przyjezdni prezentowali się coraz lepiej i sukcesywnie przejmowali inicjatywę. Ich starania przyniosły oczekiwany efekt w 67. minucie. Po doskonałym dośrodkowaniu Jamesa Maddisona z rzutu rożnego bramkę głową strzelił Wilfried Ndidi, który tym samym zrehabilitował się za wpadkę z początku spotkania.

Mimo upływu minut Chelsea nie była w stanie otrząsnąć się po bramce Leicester i rzadko stwarzała zagrożenie pod bramką rywali. Zmiany dokonane przez Franka Lamparda na niewiele się zdały i to Lisy były groźniejsze.

Taki obraz gry utrzymywał się do końca spotkania. Mimo okazji z obu stron wynik nie uległ zmianie i pojedynek na Stamford Bridge zakończył się remisem. Frank Lampard będzie więc musiał poczekać na swoje pierwsze zwycięstwo w roli trenera Chelsea

Chelsea 1:1 Leicester City (1:0). Bramki: Mount 7' – Ndidi 67'

Chelsea: Arrizabalaga; Azpilicueta (c), Christensen, Zouma, Emerson; Kante, Jorginho (Kovacici 71'); Pedro, Mount, Pulisic (Willian 71'); Giroud (Abraham 61')

Leicester: Schmeichel (c); Pereira, Evans, Soyuncu, Fuchs; Choudhury (Praet 73'), Ndidi, Tielemans, Perez (Albrighton 80'); Vardy, Maddison
źródło: własne

Komentarze (15):

PrzemekLigaAngielska
-1
19.08.2019, 19:08 Użytkownik, komentarzy: 638 newsów: 0

Każdy już napisał co miał napisać ja też ale coś jeszcze dodam..

Mam w pracy kolegów którzy kibicują wielu drużynom ale jest kilku z PL jeden jest za Arsenalem drugi za MU,dużo rozmawiamy o piłce i PL każdy mówi jednoznacznie ze Chelsea będzie trudno w tym sezonie,bez Hazarda z banem transferowym nie można osiągnąć za wiele w tak trudnej lidze jaką jest PL,ale też wspominają że w obecnej sytuacji co drugiej drużynie byłoby ciężko walczyć zawsze o zwycięstwo.
Nie trudno z nimi się nie zgodzić ale dodam jeszcze ze my obecnie składu słabego nie mamy,tylko jest kilka pozycji na których brakuje świeżości i rywalizacji zdrowej..
Dodam że drużyna będzie funkcjonowała z tygodnia na tydzień coraz lepiej włączając do tego powrót zawodników po kontuzjach to z pewnością będziemy odnosić zwycięstwa.

Przed spotkaniem z MU jak po wczorajszy remisie pisałem że Lamparda i spółkę czeka ogrom pracy do wykonania,nic samo się nie zrobi,teraz pomyślcie dlaczego Sarri odszedł po finale LE?
Wiedział że drużyny nie wzmocni,będzie zakaz transferowy i czegoś takiego nie chciał prowadzi w drugim sezonie PL dlatego na koniec dodam że Lamparda nie można obwiniać za wyniki,bo na nim po mimo, fakt małego doświadczenia ciąży ogromna presja odnoszenia zwycięstw poprzez media,wypowiedzi byłych graczy PL które bez wyników będą negatywne.

luku
0
18.08.2019, 20:37 Użytkownik, komentarzy: 80 newsów: 0

Z nudow zobaczylem Norwich z Newcastle przed wygranym 1pkt. Chelsea.. Zapinamy pasy i lecimy dalej bo za tydzien chlopcy w Norwich nie odpuszcza a doloza tylko do pieca, stad Frank ma zagwozdke.. a cisnienie tylko wzrosnie..

+1
18.08.2019, 20:17 Użytkownik, komentarzy: 638 newsów: 0

Ja się powtórzę,nie ma dla nas wymówek żadnych bo jesteśmy drużyną która gra o najwyższe cele,od nas się zawsze tego wymaga.

Tylko ostatnie 7 dni to 3 mecze,nie będę pisał z kim każdy wie.
Dziś nam mecz nie wyszedł kapletnie bo co,zabrakło przygotowania fizycznego.
Być może były potrzebne zmiany przed spotkaniem?
Można gdybac ale Lampard gra zawodnikami jakich ma,nawet pokusze się o stwierdzenie ze nie wymagam od niego Mistrzostwa PL lub top4,tylko zbierania puktow najlepiej zawsze za 3 pkt.z pewnością robi co w jego mocy,nie ma doświadczenia dużego też potrzebuje popracować z tymi zawodnikami.
Dajmy mu czas,ok wiem gdzie jesteśmy w tabeli PL ale zloscic się,pisać rzeczy negatywne w obecnej sytuacji po 2 meczach w PL raczej to nie tędy droga.

Spokojnie jeszcze przyjdą mecze wygrane po 4:0:)lub passa kilku zwycięstw z rzędu,każda drużyna będzie miała jeszcze w sezonie kryzys i to nie jeden.
Czegoś od tak nie da się zbudować,z pewnością nie w takiej lidze jak PL!

luku
0
18.08.2019, 20:12 Użytkownik, komentarzy: 80 newsów: 0

Starczylo werwy na 15-20min. a potem jak Lisy juz oprzytomnialy to spolka Maddison - Vardy powinna nas rozklepac 1:4. Ok ok wszystko wiadomo zaraz ktos napisze.. mlody zespol, trener to wszystko uklada, dajcie czas, zaraz bedzie lepiej etc. Jasne..tylko zeby czasu nie zabraklo bo z taka gra jak dzisiaj to jestesmy kandydatem do spadku z ligi.. Bedzie cholernie ciezko temu zespolowi o kazdy punkt w lidze, o kazdy. Blad pogania blad, z tylu bojazliwie i nerwowo, duzo niedokladnosci, strat, z przodu nie mamy kim nawet "postraszyc". Nie bede indywidualnie ocenial graczy bo kazdy widzial co sie dzialo na boisku a ze dzialo sie nie wiele ze strony Chelsea to oceny moga byc tylko jednoznaczne. Czas zbierac punkty bo cisnienie bedzie tylko rosnac..

Bryan
+2
18.08.2019, 19:53 Redaktor, komentarzy: 4186 newsów: 2400

Zabrzmi to paradoksalnie, a dla niektórych być może będzie to czystą herezją, ale odnoszę wrażenie, że jak tak sobie przemnożymy wszystkie czynniki (wynik x gra x ogólne wrażenie x okoliczności meczu...) to wygląda na to, że dzisiaj najbardziej skopaliśmy sprawę.

Z Liverpoolem to wiadomo, zagraliśmy świetne zawody i zabrakło szczęścia. Z Manchesterem był oczywiście wielki łomot, przynajmniej biorąc pod uwagę sam wynik. Tylko że na Old Trafford choć nie działała obrona, to w ofensywie zadziało się sporo fajnych akcji i gra dawała nadzieje na przyszłość.

A dzisiaj? W ofensywie nie było nic wielkiego, a w obronie w drugiej części zaczęliśmy grać "stare przeboje". No bo niby co takiego ugraliśmy w ataku? Strzał Pedro w boczną siatkę, potem jeden ładny strzał i ostatecznie bramka Masona i to by było na tyle.

The Blues strasznie zawalili sprawę i zamiast odwrócić kartę, jeszcze bardziej pogorszyli swoją sytuację. Mamy trzy mecze i zero zwycięstw. Nieładny bilans.

ps. Skaza, przyjacielu, nie zostawiaj nas. Popatrz na Arsenal i ich dokonania z ubiegłych lat. Może poczujesz się lepiej D:

Qszu
+2
18.08.2019, 19:50 Użytkownik, komentarzy: 1733 newsów: 0

Pozwolę sobie po tym meczu ocenić 6 zawodników niebieskich. Trzech z podstawowego skladu i 3 zmienników:

1. Mount 8/10. Sam nie wiem, ale według mnie on się bardziej nadaje na pozycję Abrahama ewentualnie skrzydłowego (przynajmniej na razie). Ma lepsze warunki, lepszy ciąg na bramkę i lepiej czyta grę, ale skoro lepiej czuje się na tej pozycji na, której gra obecnie to spoko - zaobserwowałem to już podczas meczów przedsezonowych. Gdyby walnął drugą bramkę byłoby wyżej.

2 i 3 Duet Zouma & Emerson zrobił nam remis i rozpoczynał większość akcji. Obaj 7-7,5/10.

Zmiennicy
4.Abraham - Gówniarz zagadka i w mojej ocenie jeszcze większe drewno niż Kalou. Kolejny marny występ. Nie zależy mu i się nie stara. Kopie bo dostaje piłkę od kolegów. 1/10 bo coś tam podawał, ale skoro tak ma wyglądać nasz najgroźniejszy napadzior to nie mam więcej pytań.
5.Kovacić - W sumie dalej to samo. Czyli na dzień dzisiajszy 0 progresu, 0 bramek i 0 asyst, nic nie wniusł tą zmianą. 2/10 bo go lubię i dalej mu ufam ponieważ ma najlepsze warunki ku temu aby poprawić te liczby
6.Willian ??? Na pozycji nieobecnego Hazarda i z jego numerem na plecach. Poza machaniem rękami i kilkoma stratami z jego strony nie widziałem nic pozytywnego. Występ godny pogardy 0/10.

Reszta zagrała na swoim poziomie i/lub nie wyrobiła normy.

Frank i kibicie 11/10

Lester było lepszą drużyną co było do przewidzenia tak samo jak wynik. Dalej gramy o utrzymanie (pisałem już o tym po meczu z United)...A teraz minusyyyyy.

blue1
-2
18.08.2019, 19:42 Użytkownik, komentarzy: 4380 newsów: 0

Bolały te błędy w obronie, zostawianie rywalom sporo miejsca w ataku, głupie straty w środku pola po 80 minucie i ciągła niedokładność w grze. Teraz tydzień przerwy, żadnych meczów w środku tygodnia - ładujemy akumulatory i jedziemy po obowiązkowe pierwsze zwycięstwo w sezonie. Brawa dla Mounta za bramkę.

0
18.08.2019, 19:38 Użytkownik, komentarzy: 638 newsów: 0

To nie wstyd,wstyd to kraść!
7 dni a my rozgrywamy 3 mecz,nie odbierajcie tego jak wymówka,nie do czego zmierzam?

My fizycznie przegraliśmy ten mecz sami z sobą,pierwsza polowa do 35 min.funkcjonowała a po przerwie np.47 min.pierwsze ostrzeżenie.
49 min.ostrzeżenie nr dwa.
60 min.dominującą drużyną jest przeciwnik 15 min.grają z nami w drugiej połowie bardzo dobrze.
64 min.Pedro dośrodkowuje""w trybunę""
66 min.KRYCIE Azpiego i GOL dla przeciwnika.
75 min.Abraham po wejściu nie ma żadnych podań chociaż miał strzał przed polem karnym w trybunę.
To tylko kilka sytuacji wypisalem,nie wolno nam grać w taki sposób bo fakt nie będę pisał czy stać nas na Top4 czy nie,nie mi to oceniać ale po prostu zacznie się psuć atmosfera w drużynie jak i wokół klubu,media przez tydzień nie zejdą z Lamparda,takie są fakty..
Nam są potrzebne wygrane mecze.

Margines błędu mają,przeciwności losu są przeciwko nam,tak jest i fakt dziś było widać druzyna była zmęczona pisałem przed meczem że fizycznie będzie ciężko ale wierzę w 3 pkt.nie udało się.

Nic z tym nie zrobimy,brakuje drużynie zgrania a PL nie wybacza czegoś takiego,na koniec dodam że kosztowało nas dużo siły mecz Czwartkowy w finale,ok CFC grali wczoraj mieli dłuższą przerwę ale my jesteśmy na innym etapie,nie ten mebel takie są realia..

yarexq
-2
18.08.2019, 19:32 Użytkownik, komentarzy: 252 newsów: 0

Azpi dla mnie już nie jest tym zawodnikiem co kiedyś, możecie mówić że ocenianie po 1 meczu to idiotyzm, ale jestem tego zdania od dłuższego czasu. Lubię tego zawodnika za waleczność, ale nie nadrabia nią brak formy.

Chelsea4-ever
0
18.08.2019, 19:31 Użytkownik, komentarzy: 7064 newsów: 2

Nie wiem co sie stało w drugiej połowie. Naszych odcielo, może dlatego ze większość z nich miala w nogach dodatkowe 120min, nie mam pojęcia. Leicester przejęło władzę na boisku , a Azpi otwierał im autostradę na prawej stronie. Najsłabsze ogniwo tylow. Willian to kompletna porażka, podaje do przeciwnika, łeb w zimie gość miał rozruszać lewą stronę a robił straty i spowalnial gre.

aktualności
Piłkarski sklep kibica Manchester City Nieoficjalny polski serwis The Foxes FanZone
Co sądzisz o zakazie transferowym nałożonym na Chelsea?
UEFA postąpiła niesłusznie12,5%
Prawidłowe działanie UEFA6,25%
Słuszcznie czy niesłusznie, ale może i dobrze się stało, bo dzięki temu szansę mogą dostać wychowankowie43,75%
Chelsea będzie miała przez to spore problemy ze skompletowaniem mocnej kadry na następny sezon18,75%
Chelsea nic na tym nie straci, bo zamiast kupować nowych zawodników, da szansę tym, którzy aktualnie przebywają na wypożyczeniu18,75%