Remis Chelsea z Bohemians w pierwszym tegorocznym sparingu

10.07.2019, 22:45 salonnier
W pierwszym meczu towarzyskim w ramach tegorocznego okresu przygotowawczego Chelsea zremisowała z Bohemians 1:1. Autorem bramki dla The Blues był Michy Batshuayi.

Chelsea dobrze rozpoczęła to spotkanie i już po ośmiu minutach wyszła na prowadzenie. Dynamiczną akcję lewym skrzydłem przeprowadził Kenedy. Brazylijczyk uderzył w kierunku bramki rywali, piłka odbiła się od jednego z obrońców Bohemias, a najlepszym refleksem popisał się Michy Batshuayi, który przejął futbolówkę i mocnym uderzeniem umieścił ją w bramce.

W dalszej fazie spotkania The Blues mieli wyraźną przewagę, ale w ich grze było wiele niecelnych zagrań. Irlandczycy też mieli problemy z płynną wymianą podań, dlatego mecz miał dosyć chaotyczny przebieg.

Do przerwy Chelsea nie udało się podwyższyć prowadzenia, a Bohemians nie zdołał doprowadzić do wyrównania. Przed drugą połową Frank Lampard wymienił całą jedenastkę.

Po zmianie stron Niebiescy nadal dominowali, ale wciąż brakowało im precyzji pod bramką rywali, przez co klarownych sytuacji podbramkowych mieliśmy jak na lekarstwo. Groźnie z dystansu uderzali Bakayoko i Gilmour, ale w obu przypadkach na wysokości zadania stanął bramkarz Bohemians.

Podopieczni Franka Lamparda dobrze operowali piłką, choć zdarzały im się niecelne zagrania, ale mieli wyraźną przewagę nad przeciwnikami. Bohemians jednak nie poddawało się i kilka minut przed końcem spotkania doprowadziło do wyrównania po szybkim kontrataku i golu Molleya. Chwilę później The Blues mogli ponownie wyjść na prowadzenie, ale po dobrym zagraniu Palmera żaden z zawodników Chelsea nie skierować piłki do bramki.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. Przez większą jego część The Blues byli stroną dominującą, ale mieli problemy z tworzeniem sobie klarownych sytuacji bramkowych. Do ich gry wkradło się wiele chaosu, co jednak na tym etapie przygotowań jest nieuniknione.

Bohemians 1:1 Chelsea (0:1). Bramki: Batshuayi 8' – Molley 89'

Skład Chelsea w I połowie: Caballero; Sterling, Azpilicueta (c), Guehi, Kenedy; Drinkwater, Ampadu, Pedro, Gallagher, Palmer; Batshuayi

Skład Chelsea w II połowie: Cumming; Zappacosta, Chalobah, Zouma, Maatsen; Gilmour, Bakayoko, Baker, Piazon, Ugbo, Brown
źródło: własne