Bezbramkowy remis na koniec i podium dla Chelsea!

12.05.2019, 17:51 Bartłomiej Wójcik
Nie zobaczyliśmy bramek w meczu 38. kolejki angielskiej Premier League na King Power Stadium. Chelsea na wyjeździe bezbramkowo zremisowała z Leicester City. Można jednak stwierdzić przewrotnie, że jest to zwycięski remis dla The Blues, gdyż ekipa z zachodniego Londynu ostatecznie finiszuje na trzecim miejscu w tabeli ligowej.

Już w 3. minucie Chelsea mogła objąć prowadzenie, ale świetną okazję zmarnował Ross Barkley. Anglik otrzymał dobre długie podanie i niczym rasowy napastnik znalazł się w sytuacji sam na sam z Kasperem Schmeichelem. Zawodnik The Blues uderzył jednak prosto w bramkarza gospodarzy.

Cztery minuty później mieliśmy kolejną dobrą okazję gości. Piłkę z prawej strony dośrodkował Pedo, a Ruben Loftus-Cheek kończył akcję strzałem głową. Piłka przeleciała nad poprzeczką bramki Leicester. W 9. minucie oglądaliśmy pierwszy strzał Lisów na bramkę Chelsea. Niecelnym uderzeniem z woleja popisał się Hamza Choudhury. Strzał ten wieńczył akcję na prawym skrzydle.

W 13. minucie The Blues przeprowadzili ciekawy kontratak, zakończony strzałem Williana. Uderzenie Brazylijczyka było jednak zbyt słabe, by mogło zagrozić bramce Schmeichela. Odpowiedzią Leicester był strzał Bena Chilwella. W tej sytuacji Willy Caballero bez problemów wyłapał piłkę. Gra nieco nabrała tempa, bo chwilę później znów strzelali goście, ale uderzenie Pedro z ostrego kąta nie mogło stanowić wyzwania dla bramkarza rywali.

W 25. minucie akcję Leicester niecelnym strzałem z dystansu kończył James Madison. Chwilę później mieliśmy rzut rożny i kolejne uderzenie z daleka. Tym razem uderzał Youri Tielemans, ale piłka trafiła prosto do rąk Caballero. W odpowiedzi cztery minuty później strzelał Gonzalo Higuain. Strzał Argentyńczyka minimalnie minął słupek bramki Lisów.

W 34. minucie byliśmy świadkami nieco groźnie wyglądającej sytuacji. W trakcie walki o górną piłkę David Luiz zderzył się z Tielemansem. Na szczęście po krótkiej akcji sztabu medycznego Brazylijczyk chwilę później wrócił do gry. Chelsea dominowała, ale nie przekładało się to na wynik meczu. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy kolejny strzał oddał Loftus-Cheek, ale znów była to nieudana próba.

Przed końcem pierwszej części gry wyśmienitą okazję zmarnowali gospodarze. Jamie Vardy przedarł się przez linie obronne Chelsea, ale w kluczowym momencie zamiast uderzać na bramkę, podał do Tielemansa. Angielski napastnik zrobił to na tyle nieudolnie, że Belg nie miał szans wykorzystać dogrania.

Nie był to koniec emocji, bo chwilę później jeszcze gorzej zachował się Higuain. Argentyńczyk dostał wyborne podanie ze skrzydła od Marcosa Alonso, ale zamiast trafić w bramkę, oddał niecelny strzał, mimo tego, że znajdował się metr od celu. Była to ostatnia akcja pierwszej połowy.

Początek drugiej części gry był podobny do dotychczasowego przebiegu meczu. Na początku zobaczyliśmy kilka niecelnych strzałów z dystansu. Jednym z nich było uderzenie Barkleya z 54. minuty. Dziesięć minut później Pedro zepsuł świetną akcję Loftus-Cheeka. Hiszpan zmarnował dogranie od kolegi, posyłając piłkę w trybuny.

Gra nieco utknęła w środkowej części boiska. Żadna z drużyn nie była w stanie skonstruować groźnej akcji. 75. minuta przyniosła kolejny strzał Rossa, z którym Schmeichel nie miał najmniejszych problemów.

W 82. minucie trochę zakotłowało się pod bramką Leicester City, gdy w pole karne z piłką wpadł Eden Hazard. Belg dograł do Loftus-Cheeka, który chwilę późnej odegrał mu futbolówkę. Dwaj gracze Chelsea zostali powaleni na murawę przez rywali i żaden z nich nie zdołał oddać strzału, ale gwizdek arbitra milczał w tej sytuacji.

W 89. minucie jeszcze raz postraszył Tielemans. Jednak na szczęście dla graczy Chelsea, celownik Belga był dzisiaj mocno rozregulowany. Kolejny strzał z dystansu postraszył jedynie kibiców na trybunach.

Do końca meczu nie zobaczyliśmy więcej ciekawych akcji. Mecz na King Power Stadium zakończył się podziałem punktów. Remis w meczu z Leicester, przy jednoczesnym remisie Tottenhamu z Evertonem sprawił, że Chelsea kończy ten sezon na trzecim miejscu w Premier League.

Leicester City 0:0 Chelsea (0:0)

Leicester: Schmeichel; Ricardo, Evans, Maguire, Chilwell; Ndidi (Okazaki 67’), Tielemans; Choudhury, Albrighton (Simpson 76’), Maddison (Barnes 84’); Vardy

Chelsea: Caballero; Zappacosta, Azpilicueta, Luiz, Alonso; Barkley (Kovacić 76’), Jorginho, Loftus-Cheek; Pedro, Higuain (Giroud 84’), Willian (Hazard 69’)
źródło: własne