Na taki występ czekali kibice! Chelsea 3:0 Brighton

03.04.2019, 22:38 salonnier
W zaległym meczu ligowym Chelsea pewnie pokonała Brighton 3:0. The Blues w końcu znaleźli sposób na strzelanie bramek i zagrali bardzo dobre spotkanie. Ozdobą tego pojedynku był piękny gol Rubena Loftus-Cheeka. Oprócz Anglika, na listę strzelców wpisali się jeszcze Olivier Giroud i Eden Hazard.

Chelsea szybko zdominowała rywali i narzuciła swój rytm gry. The Blues realizowali charakterystyczny dla siebie scenariusz polegający na dużej ilości podań i nieustannym napieraniu na bramkę rywali. Niestety, po raz kolejny nie przekładało się to na tworzenie sytuacji podbramkowych.

Brighton zostało zepchnięte do głębokiej defensywy i rzadko opuszczało swoją połowę. Mewy miały problemy z przechwyceniem piłki oraz wymianą kilku celnych podań. Zaledwie kilka razy udało im się przedostać pod pole karne Chelsea, ale ich ataki były bardzo chaotyczne i dalekie od powodzenia.

Pod koniec pierwszej połowy Niebiescy starali się przyspieszyć tempo rozgrywania akcji, żeby zaskoczyć skomasowaną obronę rywali. Taktyka ta przyniosła zamierzony skutek w 38. minucie. Callum Hudson-Odoi ograł rywala na prawym skrzydle, zagrał futbolówkę w pole karne, gdzie znakomicie odnalazł się Olivier Giroud, który sprytnym strzałem skierował piłkę do bramki.

W ostatnich minutach pierwszej połowy Niebiescy nieco podkręcili tempo i stworzyli sobie kilka ciekawych okazji, ale żadnej z nich nie byli w stanie zakończyć celnym strzałem. Tym samym na przerwę podopieczni Maurizio Sarriego schodzili przy skromnym prowadzeniu 1:0.

Po zmianie stron Chelsea nadal dominowała, ale tempo gry było wolniejsze niż przed przerwą. The Blues rzadziej stwarzali zagrożenie pod polem karnym rywali i skupiali się przede wszystkim na rozgrywaniu akcji w środkowej strefie boiska. W jednej z akcji londyńczycy chcieli zaskoczyć rywali długim zagraniem i przy odrobinie szczęścia ich plan mógł się powieść, ale strzał głową Hudson-Odoia został obroniony.

Chwilę później podopieczni Sarriego dopięli swego i strzelili drugą bramkę. Ruben Loftus-Cheek zagrał szybkie podanie bez przyjęcia do Edena Hazarda w środkowej strefie boiska. Belg wbiegł na skraj pola karnego rywali, zwiódł interweniującego wślizgiem przeciwnika i technicznym strzałem umieścił piłkę w długim rogu bramki Brighton.

Objąwszy dwubramkowe prowadzenie, The Blues zaczęli grać z większą swobodą i byli bardziej pewni siebie. Efektem tego był przepiękny gol Rubena Loftus-Cheeka. Anglik otrzymał szybkie podanie od Edena Hazarda i strzałem z dużej odległości umieścił piłkę idealnie w okienku bramki Mew.

Kilka minut później po raz kolejny zapachniało bramką w polu karnym przyjezdnych. Eden Hazard zagrał dobrą piłkę na piąty metr, a idealnie w tempo wbiegał N'Golo Kante. Francuz jednak źle ułożył stopę i uderzył wysoko ponad poprzeczką.

W kolejnych minutach Chelsea wyraźnie zwolniła tempo rozgrywania akcji i rzadko tworzyła okazje pod bramką rywali, skupiając się przede wszystkim na rozgrywaniu piłki i utrzymywaniu gry z dala od własnej bramki. Taki obraz gry utrzymywał się w zasadzie do ostatniej minuty. Niebiescy spokojnie kontrolowali grę i nie dawali się zaskoczyć.

Tym samym spotkanie zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Maurizio Sarriego 3:0. The Blues w końcu zagrali z dużą skutecznością i w pełni zasłużenie sięgnęli po komplet punktów.

Chelsea 3:0 Brighton (1:0). Bramki: Giroud 38', Hazard 60', Loftys-Cheek 63'

Chelsea: Arrizabalaga; Azpilicueta (c) (Zappacosta 73'), David Luiz, Christensen, Emerson; Kante, Jorginho, Loftus-Cheek (Kovacic 82'); Hudson-Odoi, Giroud, Hazard (Willian 84')

Brighton: Ryan, Saltor (c), Duffy, Dunk, Bong, Propper, Stephens, Bissouma, March (Knockaert 31'), Andone (Murray 70'), Jahanbakhsh (Bernardo 75')
źródło: własne