Chelsea uciekła spad gilotyny, Barkley bohaterem! Remis w hicie kolejki na SB

20.10.2018, 15:27 salonnier
Po niezwykle emocjonującym spotkaniu Chelsea zremisowała 2:2 z Manchesterem United w hicie 9. kolejki Premier League. The Blues prowadzili po bramce Rudigera, ale następnie dwa razy na listę strzelców wpisał się Anthony Martial. Gola na wagę remisu strzelił Ross Barkley w szóstej minucie doliczonego czasu gry.

Jose Mourinho zaskoczył nieco wystawiając na ten mecz bardzo ofensywny skład. Wszyscy spodziewali się, że United będą grali defensywnie i bazowali na kontratakach, ale tak nie było. Przyjezdni od pierwszej minuty starali się wysoko atakować Chelsea i odważnie szukali pierwszej bramki.

The Blues byli jednak bardzo dobrze zorganizowani i w odpowiednim momencie przerywali akcje rywali, po czym konsekwentnie budowali swoje szanse.

Niebiescy nie potrafili dojść do klarownej sytuacji podbramkowej, gdyż Czerwone Diabły były dobrze ustawione we własnym polu karnym. W 21. minucie jednak David De Gea musiał wyciągać piłkę z siatki. Willian dobrze dośrodkował z rzutu rożnego, a wbiegający w pole karne Antonio Rudiger zgubił krycie Paula Pogby i z czystej pozycji strzelił bramkę.

W kolejnych minutach gracze Manchesteru United usiłowali doprowadzić do wyrównania, ale do przerwy ani razu nie udało im się poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Kepę Arrizabalagę.

Chelsea grała bardzo spokojnie, była dobrze przygotowana do tego meczu i zasłużenie prowadziła. Londyńczycy mieli przewagę nad swoimi rywalami, a wynik po pierwszej połowie w pełni odzwierciedlał przebieg gry.

Tuż po zmianie stron Chelsea mogła podwyższyć prowadzenie. Świetną akcję w środkowej strefie boiska przeprowadził Jorginho. Brazylijczyk zagrał do wbiegającego w pole karne Moraty, który co prawda zdołał dojść do pozycji strzeleckiej, ale uderzył zbyt lekko i De Gea z łatwością złapał piłkę.

W 55. minucie Czerwone Diabły nieoczekiwanie doprowadziły do wyrównania. Po drobnym zamieszaniu w polu karnym Chelsea, piłka trafiła pod nogi Martiala, który mocnym strzałem pokonał Arrizabalagę.

Wraz z upływającymi minutami, coraz lepiej prezentowali się podopieczni Mourinho. Chelsea traciła impet i miała problemy z dochodzeniem do sytuacji podbramkowych.

W 73. minucie Czerwone Diabły wyszły na prowadzenie. Kepę Arrizabalagę strzałem ze skraju pola karnego po raz kolejny pokonał Martial.

Chelsea usiłowała doprowadzić do wyrównania, ale jej starania były dalekie od powodzenia. Żaden z ofensywnych graczy The Blues nie potrafił przeprowadzić akcji, która zaskoczyłaby obronę rywali. United prowadzili i mądrze utrzymywali piłkę z dala od własnej bramki.

Do podstawowego czasu gry sędzia doliczył aż sześć minut. I to właśnie w szóstej minucie Niebiescy w dramatycznych okolicznościach doprowadzili do wyrównania. Najpierw strzał głową Luiza trafił w słupek, ale dobitka Barkleya była już bezbłędna. Po tym trafieniu na Stamford Bridge zapanował szał radości, a jeden z członków sztabu szkoleniowego Chelsea, Marco Ianni, dał ponieść się emocjom i zbyt emocjonalnie wyrażał swoją radość przed Jose Mourinho, czym sprowokował Portugalczyka. Przy linii bocznej wywiązało się spore zamieszanie, przez co sędzia musiał poczekać kilka minut na uspokojenie się sytuacji.

Gdy na tablicy minęła setna minuta, sędzia zagwizdał po raz ostatni. Chelsea rzutem na taśmę zdołała wywalczyć remis w domowym meczu z Manchesterem United i tym samym uniknęła pierwszej w tym sezonie porażki.

Chelsea 2:2 Manchester United (1:0). Bramki: Rudiger 21', Barkley 90' – Martial 55', 73'

Chelsea: Arrizabalaga; Azpilicueta (c), David Luiz, Rudiger, Alonso; Jorginho, Kovacic (Barkley 69'), Kante; Willian (Pedro 73'), Morata (Giroud 79'), Hazard

Manchester United: De Gea; Young (c), Lindelof, Smalling, Shaw; Mata (Ander Herrera 75'), Matic, Pogba; Rashford (Sanchez 85'), Lukaku, Martial (Andreas Pereira 84')
źródło: własne