Świetny mecz w wykonaniu Niebieskich, Święci pokonani!

07.10.2018, 17:08 salonnier
W meczu 8. kolejki Premier League Chelsea w bardzo dobrym stylu pokonała Southampton 0:3. Z dobrej strony po raz kolejny zaprezentował się Eden Hazard, który strzelił kolejnego gola oraz zaliczył asystę. Takim samym dorobkiem popisał się także Ross Barkley.

Od pierwszych minut spotkanie przebiegało pod dyktando Chelsea. Przyjezdni szybko narzucili swój styl gry i całkowicie zdominowali statystykę posiadania piłki. Co prawda udawało im się dochodzić do sytuacji strzeleckich, ale większość prób była niecelna.

Po około kwadransie gry do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Święci zaliczyli kilka dobrych zrywów i mogli nawet objąć prowadzenie. Ryan Bertrand przeprowadził świetną akcję na lewym skrzydle, po czym dośrodkował do wbiegającego w pole karne Ingsa, jednak ten fatalnie przestrzelił.

Spotkanie nieco się otworzyło i na boisku automatycznie zrobiło się więcej miejsca. W 30. minucie gospodarze chcieli szybko wyprowadzić piłkę z własnej połowy, ale uniemożliwił im to Ross Barkley. Anglik odebrał futbolówkę Hojbjergowi i natychmiast zagrał świetne podanie do ustawionego między obrońcami Edena Hazarda. Belg przyjął futbolówkę i pewnym uderzeniem pokonał McCarthy'ego wyprowadzając swój zespół na zasłużone prowadzenie.

Po objęciu prowadzenia, The Blues ponownie zaczęli kontrolować przebieg boiskowych wydarzeń, a Święci sprawiali wrażenie, jakby zaczęli tracić nadzieje na ugranie czegokolwiek w tym meczu. Tempo gry nieco spadło, a pod bramką gospodarzy oglądaliśmy kolejne ciekawe sytuacje.

Do przerwy jednak stan meczu nie uległ zmianie. Po pierwszej części gry Chelsea prowadziła z Southamptonem 0:1.

Po zmianie stron lepiej prezentowali się gospodarze. Co ciekawe, przez pewien moment Święci mieli nawet przewagę w posiadaniu piłki. Do dobrej sytuacji strzeleckiej zdołał dojść Ryan Bertrand, ale jego uderzenie powędrowało wysoko ponad bramką.

Okres lepszej gry podopiecznych Marka Hughesa nie trwał jednak długo. W 57. minucie The Blues zdołali podwyższyć prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Olivier Giroud efektownymi nożycami zgrał piłkę pod bramkę rywali, a tam nabiegał Ross Barkley, który strzelił swoją pierwszą bramkę w barwach Chelsea.

Wydaje się jednak, że przy tej bramce nie wszystko odbyło się zgodnie z przepisami, gdyż Emil Hojbjerg, który był odpowiedzialny za krycie Giroud, był nieprzepisowo zatrzymywany przez Davida Luiza, czego jednak nie dostrzegł żaden z arbitrów.

W kolejnych minutach tempo gry nieco spadło. Chelsea nadal miała kontrolę nad spotkaniem, a Święci rzadko decydowali się na wyprowadzenie kontrataku. Po jednej z akcji gospodarzy świetnie uderzył Redmond, ale efektowną paradą popisał się Kepa Arrizabalaga.

W 80. minucie Niebiescy mogli postawić kropkę nad "i". Podopieczni Maurizio Sarriego wyprowadzili znakomitą kontrę, Hazard podał do Moraty, ale ten, będąc w stuprocentowej sytuacji, uderzył zbyt lekko i bramkarz rywali zdołał złapać futbolówkę.

W końcówce Chelsea nie ustępowała i tworzyła sobie kolejne okazje. Ostatecznego ustalenia wyniku doczekaliśmy się jednak dopiero w ostatniej minucie doliczonego czasu gry. Eden Hazard po raz kolejny fantastycznie zagrał do Alvaro Moraty i tym razem Hiszpan nie popełnił już błędu sprzed kilku minut i skutecznie wykończył stuprocentową okazję. Po chwili sędzia zagwizdał po raz ostatni.

Southampton 0:3 Chelsea (0:1). Bramki: Hazard 30', Barkley 57', Morata 90'

Southampton: McCarthy; Cedric, Yoshida, Bednarek (Oriol 46'), Hoedt; Bertrand (c), Hojbjerg, Lemina; Redmond Gabbiadini (Long 78'), Ings

Chelsea: Arrizabalga; Azpilicueta (c), David Luiz, Rudiger, Alonso; Jorginho, Kante, Barkley (Kovacić 81'); Willian (Pedro 75'), Hazard, Giroud (Morata 68')
źródło: własne