Willian: W dzieciństwie marzyłem o grze na mundialu

11.06.2018, 20:55 Bryan
Willian już nie może się doczekać rozpoczęcia mistrzostw świata w Rosji. Wiecznie uśmiechnięty skrzydłowy Chelsea opowiedział o swoich oczekiwaniach odnośnie nadchodzącego turnieju.

Brazylijczyk wystąpił na mundialu już cztery lata temu, w swojej ojczyźnie. Wówczas był jednak tylko rezerwowym zawodnikiem. Teraz gracz The Blues ma duże szanse na odegranie istotnej roli na rosyjskim czempionacie. Jak przyznał sam Willian, gra na tym turnieju to dla niego spełnienie marzeń z dzieciństwa.

– Kiedy byłem dzieckiem, marzyłem o tym, żeby założyć koszulkę Selecao na mistrzostwach świata – zaczął Brazylijczyk, który spełnił swoje marzenia. Zawsze kopałem piłkę na ulicach albo poza domem z moją rodziną. Udawaliśmy, że gramy w finale mistrzostw świata. Spędzaliśmy godziny na tym, że po prostu graliśmy.

– Myślę, że tam właśnie nauczyłem się grać, ale my, Brazylijczycy, mamy to w naturze. Wygląda na to, że mamy instynkt do gry. Rodzimy się po prostu po to, żeby kochać futbol. Staramy się wykonywać triki i przepuszczać piłkę między nogami innych ludzi!

– Lubiłem grać z moimi przyjaciółmi i z moją rodziną na ulicy. To było zabawne. Sądzę, że tam właśnie nauczyłem się grać z uśmiechem na twarzy.

– Moje marzenie już się spełniło, bo zagrałem na swoich pierwszych mistrzostwach świata. Teraz będę mógł zagrać po raz drugi. To szansa, którą dostaje niewiele osób.

– Nie mogę się doczekać tego turnieju, tak jak wielu ludzi. Musimy pojechać tam z największymi oczekiwaniami wobec samych siebie. Sądzę, że wykonaliśmy wspaniałą robotę w kwalifikacjach. Musimy podążać tą samą drogą w mistrzostwach świata, ponieważ jesteśmy na właściwej ścieżce.

– Myślę, że zagramy dobrze, ale trudno jest wskazywać faworytów w takim turnieju. To dlatego, że jest w niego zaangażowanych wiele wspaniałych drużyn. Jest tam cztery albo pięć drużyn, łącznie z Brazylią, które mogą osiągnąć ten sam poziom.

Jednym ze znaków rozpoznawczych Williana jest uśmiech. Skrzydłowy The Blues uśmiecha się podczas gry i w czasie treningów. On sam uważa, że trzeba grać tak, by gra przynosiła radość. Tylko wtedy można liczyć na dobre wyniki. Z takim też nastawieniem reprezentant Brazylii wybiera się do Rosji.

– Musisz cieszyć się grą. Kiedy jesteś szczęśliwy, możesz grać coraz lepiej – uważa zawodnik Chelsea. Potrzebujesz także silnych charakterów w szatni, by utrzymać wszystkich szczęśliwych, zrelaksowanych i spokojnych pomiędzy meczami. Mamy wielu dobrych chłopaków w składzie i wszyscy dobrze się dogadujemy. To pomoże nam się przygotować do nadchodzących meczów.

– To będzie trudny turniej, ale musimy pozostać skoncentrowani na tym zadaniu. Mistrzostwa Świata to turniej, który praktycznie nie zezwala na błędy, szczególnie w finale.

– Na ostatnich mistrzostwach świata poznaliśmy dobre i złe strony tego turnieju. Moment, w którym zostaliśmy wyeliminowani, był dla nas bardzo ciężkim doświadczeniem.

– Tym razem spodziewam się, że doświadczymy tylko tej dobrej strony. Chcemy pojechać do Rosji i postarać się wznieść w górę tytuł. To oczywiście jest naszym marzeniem – zakończył Willian.
źródło: chelseafc.com
klubMPbramki
1Liverpool92316-3
2Man City82021-3
3Chelsea81816-6
4Tottenham81815-7
5Bournemouth91716-12
6Arsenal71516-8
7Everton91515-12
ZawodnikBA
1Eden Hazard83
2Pedro Rodriguez30
3Alvaro Morata30
4Willian23
5Ross Barkley22
6Marcos Alonso12
7N'Golo Kante10
pokaż całą tabelę ligową pokaż całą tabelę strzelców
Internetowy Sklep Sportowy

ChelseaLondyn.pl - obserwuj nas na Twitterze
Następny mecz
Brak meczu!
Poprzedni mecz
Chelsea
2:2
Man Utd
Chelsea - Man Utd
A. Rudiger 21`
R. Barkley 96`
A. Martial 55`
A. Martial 73`
20.10.2018, 13:30
Stamford Bridge (London)
Panel kibica
osób online
17173
aktywnych
uzytkowników
29433
dodanych
aktualności
Manchester City Nieoficjalny polski serwis The Foxes FanZone
Jaki scenariusz będzie najkorzystniejszy dla Marcina Bułki w nadchodzącym sezonie?
Wypożyczenie i regularna gra w Championship40,91%
Wypożyczenie i regularna gra w Premier League18,18%
Pozostanie w Chelsea i pełnienie roli trzeciego lub czwartego bramkarza4,55%
Dalszy rozwój w drużynach młodzieżowych Chelsea36,36%
22 odpowiedzi