Multimedia: Southampton 2:3 Chelsea

14.04.2018, 16:20 salonnier
Rezerwowy Olivier Giroud dał Chelsea zwycięstwo w meczu z Southamptonem. The Blues triumfowali wynikiem 2:3, choć jeszcze w 70. minucie przegrywali 2:0.

Od pierwszego gwizdka sędziego Chelsea była aktywniejszą drużyną na boisku, ale to Święci tworzyli groźniejsze sytuacje podbramkowe. W 21. minucie Courtois musiał wyciągać piłkę z siatki po uderzeniu Dusana Tadicia, który wykończył świetną akcję Ryana Bertranda.

W drugiej połowie Święci podwyższyli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się debiutujący w Premier League Jan Bednarek. Polak będzie mógł być zadowolony ze swojego występu, mimo, iż jego ekipie nie udało się wywalczyć choćby punktu.

Chelsea zabrała się do odrabiania strat dopiero po tym, jak na placu gry pojawił się Olivier Giroud. W 70. minucie rosły napastnik w swoim stylu wykorzystał bardzo dobre dośrodkowanie od Marcosa Alonso.

Chwilę później The Blues doprowadzili do wyrównania. McCarthy'ego pokonał Eden Hazard, który wykorzystał podanie od Williana. Trzy minuty później podopieczni Conte mogli już cieszyć się z prowadzenia, a na listę strzelców ponownie wpisał się Giroud, który tym razem najlepiej odnalazł się w polu karnym rywali po rzucie wolnym.

Southampton 2:3 Chelsea – skrót:

źródło: fullmatchesandshows.com