Powiało optymizmem. Chelsea po dobrej grze pokonuje Orły

10.03.2018, 20:22 salonnier
W meczu 30. kolejki Premier League piłkarze Chelsea pokonali Crystal Palace 2:1. The Blues dobrze zaprezentowali się przed swoimi kibicami, choć zabrakło im nieco skuteczności. Niemniej ich występ można zaliczyć do udanych.

Pierwsze 45 minut stało pod znakiem bardzo dobrej gry i wyraźnej przewagi piłkarzy Chelsea. Niebiescy w końcu zaprezentowali wysokim poziom, byli aktywni, często dochodzili do sytuacji strzeleckich, a w ich grze widać było pragnienie wygranej.

Pod bramką Hennesseya raz po raz oglądaliśmy ciekawą sytuację. Otwarcie wyniku zdawało się więc być jedynie kwestią czasu. Na pierwszą bramkę czekaliśmy do 25. minuty. Po raz kolejny próbkę swoich możliwości pokazał Willian. Brazylijczyk dynamicznie zbiegł ze skrzydła i uderzył. Piłka odbiła się jeszcze od nogi z jednego z zawodników znajdujących się w polu karnym i odbiwszy się od słupka wpadła do bramki.

Nie musieliśmy długo czekać na kolejne trafienie zawodników Chelsea. Obejrzeliśmy je w 32. minucie. Zawodnicy Conte mogą mówić w tej sytuacji o sporym szczęściu. Po strzale Zappacosty piłka odbiła się od Kelly'ego, następnie od Hennesseya, a potem znowu od Kelly'ego i wpadła do bramki.

W kolejnych minutach przewaga The Blues była jeszcze bardziej widoczna. Orły rzadko opuszczały swoją połowę i nie potrafiły utrzymać się przy piłce przez dłuższy czas. Gospodarze szybko przemieszczali się w pole karne rywali i często wrzucali piłki na wysokiego Giroud, który dzielnie walczył z przeciwnikami.

Tuż przed przerwą zawodnicy Chelsea mieli wyborną wręcz szansę na podwyższenie prowadzenia. Po koronkowo rozegranej akcji Eden Hazard, będą w czystej sytuacji strzeleckiej, odegrał do stojącego kilka metrów obok siebie Oliviera Giroud. Francuz oddał mocne uderzenie, które praktycznie z linii bramkowej wybił nadbiegający defensor Crystal Palace.

Drugą połowę z większą dynamiką zaczęli goście. Mało brakowało, by udało im się strzelić bramkę kontaktową. Po niefrasobliwej próbie wybicia piłki przez defensorów Chelsea piłkę przejął jeden z zawodników Orłów, który uderzył w słupek.

Kilka minut później przed kolejną świetną okazją stanęli podopieczni Conte. Fantastyczny kontratak wyprowadził Willian, który odegrał do Giroud. Francuz posłał podanie zwrotne, ale uderzenie Brazylijczyka ofiarnie zablokował obrońca Crystal Palace.

Kolejne minuty to kolejne dobre akcje strzeleckie Chelsea. Dobre próby oddawali Giroud, Hazard, czy Willian, ale wynik nie ulegał zmianie.

W drugiej części drugich 45. minut obraz gry nie ulegał większym zmianom, choć Orły radziły sobie już nieco lepiej. Chelsea jednak kontrolowała przebieg spotkania i spokojnie realizowała swój plan.

W końcówce na murawie Stamford Bridge doszło do kilku nerwowych sytuacji, a sędzia ukarał kilku zawodników żółtymi kartkami. W tej wojnie nerwów swoją sytuację wykorzystał Patrick van Aanholt. Były zawodnik Chelsea otrzymał dobre podanie po kontrataku i mocnym strzałem pokonał Courtois.

Podopiecznych Roya Hodgsona nie było jednak stać na więcej i to Chelsea zeszła z murawy zwycięska. The Blues dobrze zaprezentowali się przed rewanżowym starciem z Barceloną i wlali w serca swoich fanów nutę optymizmu.

Chelsea 2:1 Crystal Palace (2:0). Bramki: Willian 25', Kelly (sam.) 32' – Van Aanholt 90'

Chelsea: Courtois; Azpilicueta, Christensen, Cahill (c); Zappacosta, Kante, Fabregas (Pedro 88'), Alonso; Willian, Giroud (Morata 72'), Hazard (Bakayoko 88')

Crystal Palace: Hennessey; Wan-Bissaka, Tomkins, Kelly, Van Aanholt; Townsend (Chung-yong Lee 81'), McArthur, Milivojevic (c), Schlupp (Riedewald 75'); Benteke (Zaha 46'), Sorloth
źródło: własne