Uciekamy spod topora! Pewne zwycięstwo nad WBA

12.02.2018, 22:53 salonnier
Piłkarze Chelsea przełamali niechlubną serię dwóch porażek z rzędu i w meczu 27. kolejki Premier League pewnie pokonali West Bromwich Albion 3:0. Dwa razy na listę strzelców wpisał się Eden Hazard, a jedno trafienie dołożył Victor Moses. Podopieczni Antonio Conte mogą być zadowoleni z tego występu, gdyż zaprezentowali się z dobrej strony i w pełni zasłużenie odnieśli przekonywujące zwycięstwo.

Chelsea dobrze weszła w to spotkanie i szybko zdominowała przeciwnika. Podopieczni Antonio Conte starali się utrzymywać wysokie tempo i tworzyć groźne sytuacje pod bramką rywali. Ich gra mogła się podobać, gdyż w odróżnieniu od dwóch poprzednich spotkań była w miarę dynamiczna.

Po raz pierwszy groźnie pod bramką Fostera zrobiło się w 18. minucie. Azpilicueta wrzucił piłkę w pole karne. Do uderzenie nie doszedł Olivier Giroud, ale przez to futbolówka trafiła wprost pod nogi Zappacosty. Włoch był chyba nieco zaskoczony tą sytuacją i oddał słaby strzał, z którym Foster poradził sobie bez problemu.

Chwilę później przed wyśmienitą szansą stanął Giroud. Eden Hazard fantastycznie znalazł w polu karnym swojego kolegę, ale ten będąc na czystej pozycji oddał bardzo anemiczny strzał w środek bramki, który nie mógł zakończyć się bramką.

W 25. minucie The Blues w końcu dopięli swego i wyszli na prowadzenie. Eden Hazard znakomicie zagrał na ściankę z Giroud i po wbiegnięciu w polu karne oddał bardzo mocny i precyzyjny strzał, który bez trudu znalazł drogę do siatki.

Po objęciu prowadzenia spotkanie nieco się wyrównało. Zawodnicy West Bromu częściej utrzymywali się przy piłce, ale nie potrafili sforsować defensywy The Blues. Thibaut Courtois tylko kilka razy musiał interweniować, ale za każdym stawał na wysokości zadania.

Taki stan utrzymywał się do końcowego gwizdka pierwszej połowy. Po 45. minutach podopieczni Conte skromnie i zasłużenie prowadzili jedną bramką.

Od początku drugiej połowy tempo spotkania było bardzo szybkie. Co chwilę, pod jedną lub drugą bramką, oglądaliśmy ciekawą sytuację. The Blues usiłowali strzelić drugą bramkę, ale gracze West Bromu nie pozostawali im dłużni i również mieli swoje szanse.

W 57. minucie mogło dojść do wyrównania. Salomon Rondon wygrał walkę o pozycję z Andreasem Christensenem i stanął oko w oko z Courtois. Napastnik West Bromu uderzył mocno, ale niecelnie. Dodatkowo piłka musnęła goalkeepera Chelsea i wyszła na rzut rożny.

The Blues byli bardzo wytrwali w swoich staraniach i w 63. minucie podwyższyli prowadzenie. Bohaterem całej akcji był Victor Moses. Nigeryjczyk podał do Fabregasa, po czym dynamicznie wbiegł w pole karne. Hiszpan odegrał koledze krzyżakiem, a piłka po zagraniu Cesca odbiła się od jednego z obrońców West Bromu w taki sposób, że znalazła się wprost pod nogami Mosesa. Wahadłowy nie miał problemów z pokonaniem bramkarza i podwyższył wynik na 2:0.

Chwilę później na placu gry pojawił się niedostępny w ostatnich tygodniach Alvaro Morata, a Chelsea wciąż atakowała i tworzyła sobie kolejne dobre okazje.

W 70. minucie Foster musiał wyciągać piłkę z siatki po raz trzeci. Fantastyczną akcję prawym skrzydłem przeprowadził Eden Hazard. Belg zbiegł do środka i oddał mocny strzał w krótki róg bramki i po chwili piłka zatrzepotała w siatce.

W kolejnych minutach Niebiescy tworzyli kolejne okazje, a swoich sił bardzo dobrym strzałem z dystansu próbował m.in. Alvaro Morata. Podopieczni Pardew także potrafili tworzyć zagrożenie pod bramką Courtois, jednak fantastycznie dysponowany był Cesar Azpilicueta, który przerywał większość akcji rywali.

W końcówce spotkania Chelsea nieco spuściła z tomu, ale mimo to wciąż kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń. Do końcowego gwizdka stan ten nie zmienił się i The Blues odnieśli pewne zwycięstwo nad West Bromem i tym samym w efektowny sposób przełamali niechlubną serię dwóch porażek z rzędu.

Chelsea 3:0 West Bromwich Albion (1:0). Bramki: Hazard 25', 71' Moses 63'

Chelsea: Courtois; Azpilicueta (c), Christensen (Cahill 74'), Rudiger; Moses, Kante, Fabregas, Zappacosta; Pedro (Willian 80'), Giroud (Morata 61'), Hazard

WBA: Foster; Gibbs, Evans (c), Hegazi, Dawson; Brunt (Burke 46'), Barry (Yacob 80'), Krychowiak, Phillips; Sturridge (Rodriguez 4'), Rondon
źródło: własne