Niemoc strzelecka trwa – bez bramek w meczu z Leicester

13.01.2018, 17:53 Bryan
Chelsea znów nie zdołała odnieść zwycięstwa. Podopieczni Antonio Conte zremisowali 0:0 z Leicester City w meczu 23. kolejki Premier League.

Pierwszy strzał Chelsea miał miejsce w trzeciej minucie gry. Po rzucie rożnym z dystansu uderzył Victor Moses. Strzał Nigeryjczyka został zablokowany przez defensorów Leicester.

Odpowiedź gości nadeszła w ósmej minucie. Chilwell otrzymał długą piłkę na lewym skrzydle, dobrze opanował futbolówkę i posłał ją w pole karne. Dobrej okazji nie wykorzystał Okazaki, posyłając piłkę nad bramką Chelsea.

Chwilę później niezłą okazję miał Vardy. Anglik uderzył technicznie po otrzymaniu kolejnej długiej piłki, ale trafił w boczną siatkę. W dziesiątej minucie angielski napastnik znów dał się we znaki obrońcom Chelsea i oddał strzał w długi róg, lecz jego uderzenie było niecelne. Minutę później Okazaki znów próbował wykończyć dośrodkowanie, co nie przyniosło spodziewanego rezultatu.

Po tej akcji goście rozegrali rzut rożny, po którym dobrze głową uderzał Ndidi. Jego strzał przepięknie wybronił Courtois. Dobitki próbował Dragović, ale jego strzał zablokowali Rudiger do spółki z Alonso.

Tempo meczu było niesamowicie intensywne. W 12. minucie z ostrego kąta strzelał Fabregas, a Schmeichel nie bez trudu wybronił to uderzenie. Cztery minuty później The Blues znów stanęli przed szansą. Fabregas dograł do Moraty, który nie zdołał oddać strzału, zablokowany przez obrońców rywala. Do piłki dopadł Hazard, jednak jego strzał był zbyt słaby, by zaskoczyć bramkarza Lisów.

W 20. minucie kolejny strzał oddał Vardy. Anglik był na dobrej pozycji, ale jego uderzenie wślizgiem wybronił Cahill. Chwilę później piłka trafiła do Mahreza. Algierczyk bez namysłu niecelnie uderzył na bramkę Chelsea. Trzy minuty później znów strzelał Vardy, ale piłka powędrowała obok bramki. Obrońcy The Blues mieli wyraźne kłopoty z upilnowaniem Anglika.

W 33. minucie przypomniał o sobie Alvaro Morata. Hiszpan dostał piłkę na lewym skrzydle i popędził z nią aż do linii końcowej, mimo nacisków ze strony obrońcy rywala. Napastnik Chelsea zdołał oddać strzał z ostrego kąta, ale nie był w stanie pokonać goalkeepera gości.

W 38. minucie znów kotłowało się pod bramką Courtoisa. Najpierw błąd popełnił Rudiger i piłkę przejął Vardy, potem strzału próbował Okazaki, aż w końcu uderzył Albrighton. Jednak jego uderzenie minęło jednak słupek.

Cztery minuty później szczęścia znów próbował Fabregas. Hiszpan oddał celny strzał zza pola karnego, ale Schmeichel był na posterunku. Była to ostatnia dogodna okazja w tej połowie gry. Po upływie 45 minut sędzia zagwizdał po raz ostatni, wzywając zawodników na przerwę.

W 55. minucie goście przeprowadzili kolejną bardzo ładną akcję, po której doszło do starcia Mahreza z Christensenem. Algierczyk padł na murawę, ale sędzia nie zdecydował się użyć gwizdka. Chwilę później gospodarze mieli ogromne szczęście, gdyż po strzale Mahreza i rykoszecie piłka ominęła bramkę Courtoisa.

W późniejszych minutach gospodarze przejęli w końcu inicjatywę. Strzałów z dystansu próbowali Bakayoko i Pedro, ale ich próby były blokowane przez obrońców rywala. Szczęścia próbował także Moses, lecz piłka nie znalazła drogi do bramki.

Od 68. minuty The Blues grali z przewagą jednego zawodnika. Za faul na Mosesie drugą żółtą kartkę otrzymał Chilwell, w konsekwencji czego zawodnik Lisów musiał opuścić boisko. Cztery minuty później celnie z dystansu uderzył Kante. Piłka trafiła jednak wprost w ręce Schmeichela. W 75. minucie swój pierwszy i nieskuteczny zarazem strzał oddał Willian. W następnych minutach oglądaliśmy dwa niecelne strzały Bakayoko z dystansu. Gospodarze dominowali na murawie, ale nic z tego nie wynikało.

W doliczonym czasie gry bardzo dobry strzał z rzutu wolnego oddał Marcos Alonso. Schmeichel jednak stanął na wysokości zadania i wybronił to uderzenie. Chwilę później The Blues mieli jeszcze rzut rożny, który niecelnym strzałem wykończył Moses.

Była to ostatnia akcja podopiecznych Antonio Conte. Chwilę później sędzia zagwizdał po raz ostatni i zakończył mecz. Chelsea bezbramkowo zremisowała z Leicester City. Było to już czwarty z rzędu remis The Blues.

Chelsea 0:0 Leicester (0:0)

Chelsea: Courtois; Azpilicueta, Cahill (c) (Christensen 33’), Rudiger; Moses, Bakayoko, Kante, Fabregas (Willian 58’), Alonso; Hazard (Pedro 58’), Morata

Leicester: Schmeichel (c), Amartey, Dragović, Maguire, Chilwell, Mahrez, James (Iborra 90’), Ndidi, Albrighton, Okazaki (Fuchs 73’), Vardy (Gray 82’)
źródło: własne