[NzP]: Wyzwanie dla najwytrwalszych [RECENZJA]

01.10.2017, 21:30 salonnier
W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywa wszystko to, co wiąże się ze zdrowym trybem życia. Począwszy od różnego rodzaju diet, przez jogę, po naprawdę wyczerpujące ćwiczenia. W 2016 roku wydawnictwa SQN wydało książkę pod tytułem "SEALFIT. W osiem tygodni do sprawności Komando Fok". Dzięki tej pozycji przekonamy się, że nic nie jest niemożliwe dla naszego ciała.

Mark Divine, bo to on jest autorem tej książki, jest porucznikiem Navy SEAL, czyli sił specjalnych amerykańskiej marynarki. Autor zaprasza nas na ośmiotygodniowy kurs, po którym nasze ciało zmieni się nie do poznania. Prawdę mówiąc, niektóre prognozy mogą nas szokować, jak choćby ta, że po przejściu morderczego treningu będziemy w stanie zrobić... 1000 pompek czy 1000 przysiadów!

Dla zdecydowanej większości z nas, dokonanie czegoś takiego wydaje się praktycznie niemożliwe. Mark Divine przekonuje nas jednak, że dla naszego ciała nic nie jest niemożliwe, a wszystko zależy tylko od odpowiedniego treningu i przede wszystkim od odpowiedniego podejścia. I to właśnie głowa jest w tym wszystkim najważniejsza. Porucznik Navy SEAL przekonuje nas, że przejście ośmiotygodniowej kampanii nie jest możliwe bez silnej psychiki, wytrwałości i odpowiedzialności. Osoby, które mają ogromny potencjał, a brak im właściwego podejścia, nigdy nie będą w stanie osiągnąć najwyższego poziomu sprawności.

Mark Divine prezentuje nam zestawy ćwiczeń na każdy dzień, szczegółowo opisuje ich wykonanie, a większość z nich jest zilustrowana, co znacznie pomaga osobom chcącym podjąć wyzwanie. Poza tym autor wskazuje nam sprzęty, które pomogą nam w rozwoju swojej tężyzny. Dodatkowo, część z nich można zastąpić przedmiotami, które znajdują się praktycznie w każdym domu. Dzięki temu możemy wykonywać niektóre ćwiczenia bez wychodzenia na siłownię.

W załącznikach do książki znajdziemy wiele przydatnych informacji związanych z treningiem przygotowującym do ośmiotygodniowej batalii, jak nastawić swój umysł, czy jakie ćwiczenia wykonywać każdego dnia. Dodatkowo, autor podaje nam obszerną listę produktów spożywczych, których spożywanie zaleca. Wszystko to ma sprawić, by nasz organizm odznaczał się jak najlepszą sprawnością.

SEALFIT to nie tylko zestaw ćwiczeń korzystnie wpływających na naszą sylwetką, ale przede wszystkim styl życia. Najważniejszą rolę podczas ośmiotygodniowej kampanii odgrywa głowa. Mark Divine zdradza nam, jak postępować, by pokonywać napotkane przeszkody – te rady mogą przydać się bez wątpienia każdemu. Co ciekawe, autor wiele razy przypomina, że wykonywanie wszystkich zadań co do joty nie jest absolutną koniecznością, gdyż liczy się przede wszystkim to, by wykonywać je poprawnie. Pan porucznik niejednokrotnie wskazuje, że swobodnie można wykonywać "jedynie" 80 procent zalecanych ćwiczeń. Zaś jeśli chodzi o dietę, również nie trzeba przestrzegać jej zbyt rygorystycznie. Mark Divine pisze, że jeśli "od czasu do czasu" zjemy coś niezdrowego, a na co mamy ochotę, to nie wywoła to żadnych negatywnych konsekwencji.

Cały trening jest skonstruowany tak, by rozwój naszego ciała przebiegał równomiernie. Bardzo ważne jest bowiem, by rozwijając siłę i wytrzymałość, nie zatracić dynamiki. Po przeczytaniu tej książki, na pierwszy rzut oka, może nam się wydawać, że podałać temu ośmiotygodniowemu treningowi mogą tylko nieliczni. Jednak prawda jest taka, że praktycznie każdy jest w stanie osiągnąć niebywałą sprawność, jeśli tylko odpowiednio przyłoży się do zaleceń i wytrwale dzień po dniu będzie je realizował. Stare porzekadło głosi, że w zdrowym ciele zdrowy duch więc wypełnienie wyzwania rzuconego przez Marka Divine'a na pewno korzystnie wpłynie na jakość naszego życia.Autor: Mark Divine
Tytuł oryginału: 8 weeks to SEALFit
Tłumaczenie: Marta Faber
Data wydania: 20 lipca 2016
Cena okładkowa: 36,90 zł
Format:140 x 205 mm
Liczba stron: 320 tekst
ISBN: 978-83-7924-652-6
źródło: własne
klubMPbramki
1Liverpool205144-9
2Man City215052-17
3Chelsea214739-14
4Man Utd214040-31
5Tottenham193938-18
6Arsenal213844-31
7Leicester City202825-24
ZawodnikBA
1Eden Hazard1210
2Alvaro Morata90
3Pedro Rodriguez72
4Ruben Loftus-Cheek60
5Willian55
6Olivier Giroud54
7Ross Barkley34
pokaż całą tabelę ligową pokaż całą tabelę strzelców
Internetowy Sklep Sportowy

ChelseaLondyn.pl - obserwuj nas na Twitterze
Następny mecz
Arsenal
:
Chelsea
Arsenal - Chelsea
19.01.2019, 18:30
Emirates Stadium (London)
pokaż cały terminarz
Poprzedni mecz
Chelsea
2:1
Newcastle
Chelsea - Newcastle
Pedro 9`
Willian 57`
C. Clark 40`
12.01.2019, 18:30
Stamford Bridge (London)
Panel kibica
osób online
17193
aktywnych
uzytkowników
30089
dodanych
aktualności
Manchester City Nieoficjalny polski serwis The Foxes FanZone
Jaki scenariusz będzie najkorzystniejszy dla Marcina Bułki w nadchodzącym sezonie?
Wypożyczenie i regularna gra w Championship44,83%
Wypożyczenie i regularna gra w Premier League13,79%
Pozostanie w Chelsea i pełnienie roli trzeciego lub czwartego bramkarza3,45%
Dalszy rozwój w drużynach młodzieżowych Chelsea37,93%
29 odpowiedzi