Multimedia: Chelsea 2:3 Burnley

12.08.2017, 19:29 salonnier
Mimo ambitnej walki Chelsea nie zdołała odrobić trzy bramkowej straty z pierwszej połowy i uległa Burnely 2:3 w swoim pierwszym ligowym spotkaniu obecnego sezonu.

Spotkanie rozpoczęło się nie najlepiej dla broniącej tytułu Chelsea. Gary Cahill już w 14. minucie został wyrzucony z boiska za ostry atak wyprostowaną nogą w nogi przeciwnika. Kilka minut później Sam Vokes pokonał Courtoisa, mimo, iż jego strzał nie wydawał się początkowo trudny.

Chelsea starała się odpowiedzieć, ale rywale perfekcyjnie wykorzystywali nadarzające się okazje. W 39. Ward podwyższył prowadzenie, a tuż przed przerwą na 0:3 strzelił Vokes.

W drugiej połowie Chelsea zabrała się do odrabiania strat, ale wyraźnie odczuwała brak jednego zawodnika. Nadzieje na choćby remis przywrócił Alvaro Morata, wprowadzony na boisko z ławki rezerwowych. W 69. minucie Hiszpan wykorzystał wrzutkę Williana i "szczupakiem" zaliczył swoje pierwsze trafienie w barwach The Blues.

Sprowadzony z Realu Madryt napastnik prezentował się bardzo dobrze i stwarzał spore zagrożenie pod bramką Heatona. W 88. minucie Morata zgrał piłkę głową do wbiegającego w pole karne Davida Luiza, który ze stoickim spokojem pokonał bramkarza rywali.

Mimo ambitnej walki do ostatniego gwizdka, piłkarzom Chelsea nie udało się doprowadzić do wyrównania.

Chelsea 2:3 Burnley – skrót:

źródło: fullmatchesandshows.com