List od Johna Terry'ego

19.04.2017, 17:44 Bryan
W dniu dzisiejszym John Terry opublikował list otwarty. Nasz kapitan zwrócił się w nim do swojej rodziny, kolegów z zespołu i zarządu, ale przede wszystkim wspomniał o kibicach The Blues.

Oto treść listu:

"Z przytłaczającymi emocjami, wcześniej w tym tygodniu, klub i ja ogłosiliśmy, że to będzie mój ostatni sezon, jako zawodnika Chelsea.

To była najcięższa decyzja mojego życia, dla mnie i dla mojej rodziny. Jednak zawsze wyobrażałem sobie, że odejdę we właściwym momencie, we właściwy sposób i we właściwym czasie – a ten czas właśnie nadszedł.

Czuję, że wciąż jestem w stanie regularnie grać w piłkę, ale rozumiem, że szanse tutaj w Chelsea będą ograniczone, zatem czas na nowe wyzwanie.

Moją najwcześniejszą ambicją jako chłopca, było zostać profesjonalnym piłkarzem i jestem na wieczność wdzięczny Chelsea FC, mojej mamie, mojemu tacie i bratu, za to że dali mi szansę i za ich całkowite wsparcie w spełnieniu tego marzenia.

Od dołączenia, jako chłopiec ze szkoły w wieku 14 lat, do podpisania mojego pierwszego, profesjonalnego kontraktu w wieku 17 lat i po zanotowaniu debiutu w pierwszej drużynie, tego samego roku, następnie byciu częścią transformacji i ewolucji tego wspaniałego klubu piłkarskiego, oni inspirowali mnie, w dążeniu do bycia najlepszym jak tylko mogłem.

Dzięki wsparciu i protekcji Pana Abramowicza, my jako piłkarze dostaliśmy szanse, na spełnienie wszystkich naszych zawodowych pragnień. Ten klub przeniósł się w nową erę, która była dopasowana do naszych ambicji i stał się jednym z największych i najbardziej utytułowanych klubów na świecie. Za to właśnie chciałbym podziękować Panu Abramowiczowi osobiście i zarządowi, który pracował niestrudzenie, by zapewnić klubowi rozwój, zarówno na boisku jak i poza nim.

Przez 22 lata ten klub był moim życiem. Dał mi pozycję do konkurowania z najlepszymi, bicia rekordu po rekordzie, wygrywania trofeów po trofeach. Gdy tylko wygrywaliśmy więcej, to tylko zwiększało moje pragnienie cięższej pracy i oczekiwania więcej od siebie i od zespołu. Z tą obsesją byłem w stanie stać się najbardziej utytułowanym kapitanem Chelsea i jestem ogromnie dumny, że jestem wymieniany w jednym szeregu z takimi graczami jak Ron Harris, Peter Bonetti, Frank Lampard, John Hollins i wielu innych wspaniałych, jako jeden z graczy z największą liczbą występów dla tego klubu.

Dziękuję wszystkim moim kolegom z zespołu i menedżerom na przestrzeni lat. To był zaszczyt, że w wielu bitwach walczyliśmy ramię w ramię.

Chciałbym podziękować mojej pięknej rodzinie, za bezwarunkową miłość i wsparcie, jakie mi okazywali. Moja żona Toni i dzieci Georgie i Summer, byliście dla mnie skałami, przez całą moją karierę. Tak bardzo was kocham i dziękuję wam. Świętowaliście razem ze mną, gdy wygrywaliśmy i wspieraliście mnie, gdy przegrywaliśmy. Daliście mi platformę, by kontynuować przez te lata pogoń za moimi marzeniami na Stamford Bridge i popychaliście mnie do tego, bym chciał być najlepszy. Zrobiliśmy to wszystko razem. Nasza rodzina zawsze będzie niebieska i dumna.

Nigdy nie będę w stanie, by słowami wyrazić moją miłość do was, fanów. Wsparcie, jakie zawsze dawaliście mi osobiście i drużynie, jest fenomenalne. Byliście narzędziem do mojego sukcesu i inspirowaliście mnie i drużynę, by wygrać tak wiele trofeów.

Noszenie tej opaski i bycie waszym kapitanem bez wątpienia było jednym z najbardziej dumnych osiągnięć w moim życiu. Mam tylko nadzieję, że byłem w stanie odwdzięczyć się wam z moim zaangażowaniem i lojalnością, przez całą karierę. Spodziewam się powrócić do tego wielkiego klubu w jakiejś roli w przyszłości.

Chcę podkreślić, że podróż jeszcze się nie skończyła. Jest jeszcze daleka droga do przebycia, a my jesteśmy zobowiązani, by skończyć tę kampanię wysoko. Jestem w pełni skupiony na tym, by pomóc drużynie i menedżerowi w każdy sposób w jaki mogę, od teraz aż do końca tego sezonu

JT"
źródło: chelseafc.com

Komentarze (1):

Bredkom
0
19.04.2017, 18:21 Użytkownik, komentarzy: 1772 newsów: 66

Mimo wszystko, liczyłem na to, że odejdzie w stylu Maldiniego, rozegra ostatni mecz jako kapitan zespołu, z którym był związany i nie uda się grać nigdzie indziej, a zawiesi buty na kołku rozpoczynając nową, inną funkcję w klubie.

Z treści listu wynika, że jednak gdzieś jeszcze pogra.

klubMPbramki
1Chelsea389385-33
2Tottenham388686-26
3Man City387881-40
4Liverpool387678-42
5Arsenal387577-44
6Man Utd386955-30
7Everton386162-44
ZawodnikBA
1Diego Costa226
2Eden Hazard167
3Pedro Rodriguez1210
4Willian114
5Gary Cahill80
6Cesc Fabregas611
7Marcos Alonso63
pokaż całą tabelę ligową pokaż całą tabelę strzelców
Internetowy Sklep Sportowy

ChelseaLondyn.pl - obserwuj nas na Twitterze
Następny mecz
Brak meczu!
Poprzedni mecz
Arsenal
2:1
Chelsea
Arsenal - Chelsea
Sanchez 4'
Ramsey 79'
Diego Costa 76'
27.05.2017, 18:30
Wembley
Panel kibica
osób online
17013
aktywnych
uzytkowników
25992
dodanych
aktualności
Magiafutbolu.pl - Ciekawie i wesoło o piłce nożnej. FalaSportu.pl – od fanów dla fanów Manchester City Nieoficjalny polski serwis The Foxes FanZone
Który z piłkarzy Chelsea jest Twoim zdaniem najbardziej niedoceniany?
Cesar Azpilicueta44,44%
Nemanja Matić5,56%
Victor Moses8,33%
Marcos Alonso25%
Cesc Fabregas13,89%
inny2,78%
36 odpowiedzi