Orle gniazdo zdobyte, Crystal Palace kolejną ofiarą Chelsea!

17.12.2016, 15:23 salonnier
W meczu 17. kolejki Premier League Chelsea odniosła swoje jedenaste ligowe zwycięstwo z rzędu. Podopieczni Antonio Conte tym razem pokonali Crystal Palace 0:1 po bramce niezawodnego Diego Costy.

Od pierwszej minuty spotkanie było dosyć wyrównane, ale nie oglądaliśmy zbyt wielu okazji podbramkowych. Przez większość czasu gra toczyła się w środkowej strefie boiska, gdzie zawodnicy jeden i drugiej drużyny zaciekle walczyli o piłkę. Gospodarze próbowali swoich sił skrzydłami, szczególnie lewym, a także wrzutek w pole karne do Christiana Benteke.

Po około 15 minutach Chelsea przejęła inicjatywę, ale niewiele z tego wynikało. Im bliżej bramki Hennessey'a, tym większe problemy mieli goście ze Stamford Bridge. Eden Hazard, Willian i Diego Costa próbowali różnymi sposobami sforsować defensywę rywali, jednak ich starania zazwyczaj kończyły się niepowodzeniem.

The Blues przeważali, ale nie potrafili tego udokumentować. Dopiero w 43. minucie zobaczyliśmy pierwszą tego popołudnia bramkę i to w sytuacji, która z pozoru nie wyglądała na dobrze zapowiadającą się. Cesar Azpilicueta posłał długą piłkę do Diego Costy, a ten zdołał odskoczyć od pilnującego go obrońcy i niezwykle precyzyjnym strzałem głową umieścić piłkę w bramce. W tej sytuacji Hiszpan po raz kolejny udowodnił, że nie przez przypadek znajduje się na czele klasyfikacji najlepszych strzelców Premier League. Warto dodać, iż był to również pierwszy strzelony przez Chelsea głową gol w obecnym sezonie.

W końcowych minutach pierwszej połowy Chelsea spokojnie utrzymywała się przy piłce i nie pozwoliła rywalowi na zagrożenie bramki Courtoisa.

W drugiej połowie obraz gry praktycznie w ogóle się nie zmieniał. Chelsea miała przewagę, jednak nie potrafiła przełożyć jej na akcje podbramkowe. Zawodnicy Crystal Palace dobrze grali w defensywie i nie dawali się zaskoczyć prostymi środkami.

Wraz z upływającymi minutami, na boisku robiło się coraz więcej miejsca. Gospodarze musieli zaatakować, żeby ugrać choćby punkt i w tym celu musieli się otworzyć. Dzięki temu tempo gry wyraźnie wzrosło i raz po raz mogliśmy oglądać ciekawe sytuacje pod jedną czy pod drugą bramką.

Bardzo bliski strzelenia bramki przesądzającej o ostatecznym rozstrzygnięciu tego spotkania był Marcos Alonso, jednak jego strzał z rzutu wolnego zatrzymał się na poprzeczce.

W końcówce spotkania jedna i druga ekipa miała swoje okazje do powiększenia dorobku bramkowego, jednak brak precyzji sprawił, że wynik nie uległ już zmianie. Tym samym Chelsea odniosła swoje jedenaste ligowe zwycięstwo z rzędu i umocniła się na fotelu lidera.

Crystal Palace 0:1 Chelsea (0:1). Bramki: Diego Costa 43'

Crystal Palace: Hennessey; Ward, Dann, Delaney, Kelly (Fryers 84'); Zaha, Cabaye (Campbell 79'), McArthur, Ledley, Puncheon (Townsend 77'); Benteke

Chelsea: Courtois; Azpilicueta, David Luiz, Cahill (c); Moses (Fabregas 79'), Kante, Matić, Alonso; Willian (Fabregas 64'), Diego Costa (Batshuayi 79'), Hazard
źródło: własne