Rok 2016 rozpoczęty w wielkim stylu! Crystal Palace 0:3 Chelsea

03.01.2016, 16:21 salonnier
Piłkarze Chelsea w końcu zagrali dobry mecz i odnieśli przekonywujące zwycięstwo. W 20. kolejce Premier League podopieczni Guusa Hiddinka rozprawili się z Crystal Palace 0:3. Na listę strzelców wpisali się Oscar, Willian oraz Diego Costa.

Ulewny deszcz przywitał piłkarzy Chelsea i Crystal Palace na Selhurst Park. Spotkanie rozpoczęło się w dosyć szybkim tempie. Obie drużyny szybko poruszały się z piłką i próbowały stworzyć sobie korzystną okazję do strzelenia bramki.

Wraz z upływem minut minimalną przewagę osiągali podopieczni Alana Pardewa, którzy tworzyli sobie coraz lepsze okazje do strzelenia bramki. Jednak próby Campbella i Zahy kończyły się niepowodzeniem. Z kolei zawodnicy Chelsea próbowali skrzywdzić rywali za pomocą szybkiej kontry.

W 29. minucie piłkę w środkowej strefie boiska odzyskał John Obi Mikel, który natychmiast podał do Cesca Fabregasa. Hiszpan zagrał dobrą prostopadłą piłkę do Diego Costy, a ten wbiegł w pole karne. Hiszpan, mimo iż znajdował się w pozycji strzeleckiej, zagrał do Oscara, a ten bez problemu umieścił piłkę w bramce.

W końcówce pierwszej połowy zawodnicy Crystal Palace próbowali doprowadzić do wyrównania, jednak Thibaut Courtois nie dał się pokonać.

Druga połowa mogła zacząć się od mocnego uderzenia piłkarzy Chelsea. Willian świetnie dośrodkował w pole karne, a Kurt Zouma uderzył minimalnie nad bramką. Kilka minut później udało nam się podwyższyć prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Willian. Brazylijczyk popisał się znakomitym uderzeniem zza pola karnego, po którym bramkarz rywali nie miał szans na skuteczną interwencję.

Sześć minut później mogliśmy cieszyć się z kolejnego trafienia. Willian uderzał na bramkę rywali, a piłkę odbił Hennessey w taki sposób, że trafiła ona wprost pod nogi Diego Costy. Hiszpan bez problemu umieścił piłkę w bramce.

Mając aż trzy bramki przewagi Chelsea spokojnie kontrolowała przebieg meczu i nie dopuszczała rywali w pobliże bramki Thibauta Courtoisa. Poza tym, podopieczni Alana Pardewa stracili nadzieję na korzystny rezultat i zrezygnowani czekali na ostatni gwizdek sędziego.

W pierwszym spotkaniu 2016 roku zawodnicy Chelsea odnieśli pewne zwycięstwo. Miejmy nadzieję, że pobudzi ono naszych ulubieńców i tchnie w nich wiarę na powrót do formy.

Crystal Palace 0:3 Chelsea