Bezsilność i dramat na Stamford. Chelsea 1:2 Crystal Palace

29.08.2015, 17:53 salonnier
W meczu 4. kolejki Premier League Chelsea niespodziewanie uległą Crystal Palace 1:2. Honorową bramkę dla The Blues strzelił Radamel Falcao.

Pierwsza połowa spotkania nie przyniosła nam bramek, choć emocji nie brakowało. Obie ekipy miały dobre okazje, jednak nie zdołały ich wykorzystać. W 29 minucie w idealnej sytuacji znalazł się Cabaye, który będąc niepilnowanym w polu karnym, dostał piłkę na 11 metrze. Jednak były pomocnik Newcastle oddał bardzo lekki strzał, z którym z łatwością poradził sobie Thibaut Courtois.

Piłkarze Chelsea mieli zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki, jednak pierwszą dogodną sytuację na strzelenie bramki, udało im się skonstruować dopiero w 41 minucie. Diego Costa oddał mocny strzał po ziemi, który z trudem obronił McCarthy. Zaś dobitka McCarthy'ego zatrzymała się na obrońcach rywali.

W 44 minucie, Nemanja Matić niespodziewanie minął kilku rywali i znalazł się w polu karnym, jednak jego strzał był zbyt słaby i nie miał prawa zaskoczyć bramkarza rywali.

Początek drugiej połowy przyniósł nam jeszcze większej emocji. Przewagę osiągnęli piłkarze Crystal Palace, którzy raz po raz niepokoili Thibauta Courtoisa. W 65 minucie Sako wykorzystał niefrasobliwość naszej defensywy i umieścił piłkę w bramce.

Po tym trafieniu podopieczni Mourinho dwoili się i troili, żeby doprowadzić do wyrównania, jednak zbyt chaotyczna gra nie przynosiła zmiany wyników. Nasze starania przyniosły efekt dopiero w 79 minucie, gdy Radamel Falcao pokonał strzałem głową bramkarza rywali. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Pedro Rodriguez.

Jednak nasza radość nie trwała długo. Już dwie minuty później Ward wykorzystał podanie Sako i uieścił piłkę w bramce Chelsea. Podopieczni Mourinho rzucili się do szaleńczego ataku, jednak żadna z akcji nie przyniosła upragnionego trafienia.

Chelsea 1:2 Crystal Palace