Pellegrini: Punkt na wagę tytułu

31.01.2015, 22:13 Marinero
Manuel Pellegrini wierzy, że punkt City zdobyty na Stamford Bridge może ożywić ich nadzieje na obronę tytułu mistrza ligi angielskiej.

Loic Remy wyprowadził Chelsea na prowadzenie w 41 minucie jednak już 4 minuty później David Silva wpisał się na listę strzelców. W drugiej części spotkania to "The Citizens" mieli zdecydowaną przewagę, ale nie udało im się znaleźć sposobu na defensywę Chelsea.

Dzisiejszy wynik powoduje, że City wciąż tracą do lidera 5 punktów, ale Manuel Pellegrini jest w niezłym nastroju.

-Musimy zdobyć jak najwięcej z możliwych 45 punktów do zdobycia. Dzisiaj chcieliśmy bardzo wygrać, ale było to po prostu niemożliwe. Myślę, że ta gra będzie ważnym momentem dla naszego zespołu, ponieważ odzyskamy naszą wysoką formę. Aguero i Kompany są coraz lepsi, Edin Dzeko powrócił po kontuzji, Samir Nasri też niedługo wraca więc uważam, że możemy tzacząć znowu seryjnie wygrywać. Naprawdę myślę, że byliśmy dzisiaj lepsi od Chelsea - stwierdził Manuel Pellegrini.

Chilijczyk był dumny z postawy swojego zespołu, jednak poczuł niedosyt, że tylko jego podopieczni zdołali ugrać tylko remis z Chelsea.

- Nie, nie jestem zadowolony z wyniku. Pomimo tego, że rozegraliśmy dobre spotkanie na Stamford Bridge. Naszym obowiązkiem w tym meczu było zdobycie trzech oczek w celu zbliżenia się w tabeli do naszego rywala- powiedział.

- W pierwszej połowie, mieliśmy trzy dogodne sytuacje do strzelenia bramek. Chelsea była od nas słabszym zespołem. Myślę, że od samego początku mogliśmy zauważyć, że tylko nasza drużyna chciała to spotkanie po prostu wygrać- dodał.

- Wielu z was pewnie uważa, że zdobycie jednego punktu na Stamford Bridge to dobre osiągnięcie, jednak ja jestem innego zdania, ponieważ dzisiaj byliśmy lepsi od Chelsea - zakończył Pellegrini.