Chelsea 2:1 Sunderland

07.04.2013, 18:24 Dabek
Nie do końca udał się debiut Paolo Di Canio na ławce treneskiej Sunderlandu. Jego podopieczni przyjechali na Stamford Bridge z zamiarem wywiezienia chociaż remisu, jednak samobójczy gol Matta Kilgallona oraz trafienie Branislava Ivanovica dały trzy punkty ekipie gospodarzy.

Oba zespoły wystawiły na ten mecz mocne jedenastki i od początku gra była w miarę wyrównana. Sytuacji bramkowych zbyt wiele nie było.

Pierwsza bramka padła dopiero w 45 minucie meczu, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę do własnej siatki pechowo skierował Cesar Azpilicueta. Chelsea jeszcze przed przerwą próbowała wyrównać, jednak po 45 minutach gry na tablicy wyników było zaskakujące 0-1 dla gości.

W przerwie meczu Dembe Ba zmienił Fernando Torres, który odrazu po wejściu na boisko zaczął nękać defensywę rywali. Efektem tego jest bramka z 47' minuty spotkania. Hiszpan wykonał rajd lewą stroną boiska i próbował zagrać piłkę do Oscara, jednak defensywa Sunderlandu przecięła to podanie tak niefortunnie, że ostatecznie futbolówka odbiła się od nogi Matta Kilgallona i wpadła do siatki.

W 55 minucie strzał z dystansu po lekkim zamieszaniu w polu karnym oddał David Luiz, a uderzenie to piętką przebił Branislav Ivanovic i trafił do bramki Simona Mignoleta. Było już 2:1 dla Chelsea.

Do końca meczu niewiele się działo, byliśmy świadkami wielu nieudanych zagrań oraz akcji, kilku rozpaczliwych ataków Sunderlandu, który próbował jeszcze doprowadzić do wyrównania, a najbliżej dokonania tej sztuki był Adam Johnson.

Chelsea wygrywa z Sunderlandem 2:1 w niedziele popołudnie na Stamford Bridge i dzięki temu wraca na 3. pozycję w tabeli. Spory w tym udział ma również Everton, który zremisował z Tottenhamem na White Hart Lane 2:2.

45' C. Azpilicueta (0:1) (s.)

47' M. Kilgallon (1:1) (s.)

55' B. Ivanovic (2:1)
źródło: bbc.co.uk