Transfery

Rozmowy na temat transferów i planów transferowych Chelsea

Moderator: BlueMod Team

Postautor: Tomas » 16 października 2012, 19:48

A ja tam uważam, że z Ranocchii jeszcze coś kiedyś będzie. Tylko musiałby trafić pod trochę inne skrzydła niż Stramaccioni'ego i mieć trochę lepszych partnerów w defensywie żeby pod ich okiem się czegoś nauczyć. Bo póki co od przynajmniej sezonu jego umiejętności lecę systematycznie w dół i z przyzwoitego i dobrze zapowiadającego się obrońcy zaczynają się proste błędy.

Tymczasem dochodzą nas pogłoski o odejściu Sturridga z Chelsea, bo siedzi na ławce... Kiedy on miał dostać szansę jak siedzi kontuzjowany póki co? Mam nadzieję, że jeśli pogłoski są prawdziwe, to raczej spowodowane są obawą Anglika przed przyjściem Falcao :)
Awatar użytkownika
Tomas
-#vip
-#vip

Postautor: Roosek » 19 października 2012, 16:02

Sturridge zasługuje na szanse, bo Torres (sorry, za może głupie porównanie, ale tak mi się kojarzy) jest teraz takim napastnikiem jakim Heurelho Gomes był bramkarzem w Tottenhamie. El Nino nie strzelił, nawet nie chciał kopnąć piłki w stronę bramki, w idealnej sytuacji, a potem idealnie główkował. Niby na jedno wychodzi, ale gdy będzie miał mniej szans w meczu, to według mnie nie można na nim polegać. Daniel absolutnie zasługuje na szanse, akurat teraz może zagrać tam, gdzie najbardziej chciał, czyli na środku głupoty.

Falcao za 40 mln? Brać jak najbardziej. A jak dałoby się zbić cenę dokładając Torresa, to już idealnie.
Roosek
-#vip
-#vip

Postautor: Paweu » 19 października 2012, 18:51

Tak, nie ważne że Sturridge nie gra od kilki miesięcy bo cały czas się leczy. Najpierw niech zagra z 3 mecze w rezerwach po tej kontuzji, a potem będziemy się zastanawiać czy zasługuje na szansę. Co do Torresa to racja, marnuje kilka setek w ciągu meczu, ale jakby nie było kilka bramek ma. Wydawanie kolejnych dziesiątek milionów euro byłoby trochę nie na miejscu. Ostatnio już i tak sporo wydaliśmy, więc pora powiedzieć koniec i do końca zgrać tych, których mamy. Jakby nie było Mata strzela sporo, Hazard jak się zaaklimatyzuje też coś będzie trafiał...póki co nie jest źle.
Obrazek
''Tak Ci mówili od lat,
tylko krzykiem zdobywa się świat''
Awatar użytkownika
Paweu
-#vip
-#vip

Re: Transfery

Postautor: salonnier » 23 lipca 2014, 10:48

W obecnym okienku transferowym pozyskaliśmy trzech zawodników, którzy teoretycznie są gotowi na grę w pierwszym składzie. Jednak zawsze pozostaje ta nutka niepewności. Szczerze mówiąc, to największe obawy mam co do Costy. Wiem, że w poprzednim sezonie grał bardzo dobrze, ale teraz jest w innej lidze i w zespole, który preferuje trochę inną taktykę. Myślę, że pierwsze mecze będą dla niego kluczowe. Jak zdobędzie kilka bramek, to później będzie mu dużo łatwiej. Natomiast jeśli od początku nie będzie mógł znaleźć dla siebie miejsca, to z meczu na mecz będzie miał coraz trudniej.

Jeśli chodzi o Fabregasa, to nawet nie wiem, czego się po nim spodziewać. Ostatni sezon był dla niego taki sobie. Co prawda początek był jeszcze w miarę, ale później było już tylko gorzej. Na Mistrzostwach Świata nie zagrał zbyt wiele. Nie wiadomo, czy było to spowodowane jego słabą formą, czy też może konfliktem z del Bosque.

Moim zdaniem (podobnie jak Jose), nie potrzebujemy już żadnych wzmocnień. Mamy mocną kadrę i teraz trzeba to wykorzystać.
Awatar użytkownika
salonnier
-#vip
-#vip

Postautor: oko017 » 29 lipca 2014, 09:27

Kadra jest moim zdaniem pełna, a wręcz przepełniona.

1)Powinniśmy sprzedać jednego bramkarza bo mamy ich 3-ch (Cech, Schwarzer, Courtois) + 2/3 z akademii/rezerw.
2)Matic, Obi Mikel, Fabregas, Romeu, Ramires, van Ginkel, to jak na 2 pozycje DP (o ile będziemy grać systemem 4-2-3-1) to za dużo i tu też przydałoby się coś zrobić.
3)Hazard, Oscar, Willian, Schurrle, Marin, Moses, Salah to także za dużo na 3 ofensywnych pomocników.
4)Costa, Torres, Lukaku, Drogba to także za wiele.
5) Azpiliqueta, Cahill, Terry, Luis, Ivanovic, Zouma, Bertrand, Ake tu moim zdaniem jest ok.

Podsumowując, jeśli mamy wprowadzić do składu kogoś z akademii prócz Ake to 28 zawodników to zbyt wielu. Pamiętam także wywiad z Mourinho już nie kojarzę czy to jeszcze w Realu czy już w Chelsea ale mówił, że nie lubi licznej kadry i 22-23 zawodników mu w zupełności wystarcza. Także powinny być czystki. Po tym jak bez żalu pożegnali Lamparda dla mnie nie ma już sentymentów i każdy może odejść.

A co do transferów które już się dokonały to zamiast Costy zdecydowanie wolałbym Mandzukicia, a zamiast Fabregasa chciałbym zobaczyć Kroos'a, chociaż Fabs mi tak nie uwiera jak Costa. Nie lubię go :d taki rumun ;p xD
oko017
oko017
-#vip
-#vip

Postautor: Chruscik » 29 lipca 2014, 23:34

Nie powiedziałbym, że ta kadra jest przepełniona. Sprzedałbyś któregoś z tych zawodników ? Każdy z nich jest w jakiś sposób potrzebny naszej drużynie i każdy wprowadza do gry coś innego. Co do bramkarzy to Schwarzer niedługo odchodzi więc zostaje dwóch. Ofensywnych pomocników także mamy akurat - ewentualnie można dać na wypożyczenie Moses'a albo Marin'a. Taka jest polityka piłkarska, że jedni przychodzą drudzy odchodzą, ale moim zdaniem ciężko by było teraz się kogoś pozbyć :)
Awatar użytkownika
Chruscik
-#vip
-#vip

Postautor: TSW » 30 lipca 2014, 17:34

A ja podzielam opinię ok017. Mamy wielu piłkarzy niepotrzebnych w klubie i powinniśmy pozbyć się zawodników takich jaki Mikel, Moses, Bertrand czy Torres, bo i tak wiele nie pograją sobie w Chelsea, a blokują jedynie miejsce w składzie młodym piłkarzom o dużo większym od nich potencjale jak np. Ake
TSW
-#vip
-#vip

Postautor: Chruscik » 30 lipca 2014, 23:17

Właśnie tacy młodzi zawodnicy to alternatywa "na później". Najpierw trzeba ich odpowiednio wyszkolić, potem jakieś wypożyczenia. Młody piłkarz może szybko się wypalić jeśli w nieodpowiednim momencie zasili skład seniorów.
Awatar użytkownika
Chruscik
-#vip
-#vip

Poprzednia

Wróć do Transfery